Günümüzde rekabet ortamının gelişmesi, ürün ve hizmetlerin kalitesinin birbirine benzemesi, tüketici bilincinin ve beklentilerinin artması nedeniyle kurumlar da faaliyetlerinde değişikliklere yöneliyor. Farklılık oluşturmanın zorunluluk haline geldiği günümüzde, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ile hareket eden şirketler, bu farklılaşma kriterini elde edebiliyor. Ancak kurumların yaşadığı toplumun hassasiyetlerine dikkat çekmesi, çözüm bekleyen problemler ile ilgili farkındalık yaratması ve çözümler bulmak adına projeler geliştirmesi de temel görevlerinden biri.

Flokser olarak, kuruluşumuzdan bu yana ihracatta göstermiş olduğumuz finansal başarılar ile ülke ekonomisine sağladığımız kalkınmanın yanı sıra, toplumsal ve çevresel hayatın gelişiminde de öncü olduk. Kurumsal sosyal sorumluluk politikamız, bütünsel değerler çerçevesinde ve sürdürülebilirlik stratejisine dayalıdır. İçinde yaşadığımız topluma ve toplumun her bir parçasına değer sağlamayı, temel sorumluluk alanlarından biri olarak görüyor ve sürekliliği sağlamak adına geniş bir bakış açısıyla hareket ediyoruz.

Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ilke ve hedefler doğrultusunda; ülkemizin kalkınması, çağdaş seviyeye gelmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülke ekonomisinde gösterdiğimiz katkıya ek olarak başta eğitim olmak üzere, insan hakları, genç ve kadın istihdamın artırılması, enerji verimliliği ve çevrenin korunması alanlarında çalışmalarımızı sürdürüyor, toplum içerisinde düzenlenmesi gerekli olan konulara dikkat çekiyoruz.

Bu doğrultuda ilk günden bu yana hem çeşitli projeler üretiyor hem de var olan projelere katılıyor, toplumun gelişmesi için gerekli adımları atıyoruz. Dün olduğu gibi bugün de daha iyi bir gelecek için hedeflerimizi hep yüksek tutuyoruz.