Düşük Yoğunluklu PU Terlik

Rahatlık, hafifik ve sıkıştırma dayanımı gibi özellikler ön planda tutularak geliştirilen yeni nesil poliüretan sistem, üstün boyutsal kararlılığı nedeniyle 230 kg/m3 aralığındaki kalıp yoğunluğunda dahi güvenli bir şekilde uygulama olanağı sağlayarak tüketiciye üretim verimliliği ve %15 maliyet avantajı sunulmaktadır.

Biyo Esaslı PU Terlik

Çevresel endişeler ve sürdürülebilirlik konularında artan farkındalığımız neticesinde Türkiye’de ilk defa %30 biyo içeriğine sahip terlik ürünler sektöre kazandırılmıştır. Biyo-esaslı PU terlik sistemi ile son ürün özelliklerinden herhangi bir kayıp yaşanmadan doğada çok daha kısa sürede bozunan bir ürün geliştirilmiştir.

Düşük Yoğunluklu PU Sprey

Sprey PU köpük uygulamaları için geliştirilen 18 kg/m3 serbest yoğunluğa ve üstün boyutsal kararlılığa sahip yeni nesil PU sistem ile tüketiciye çeşitli yalıtım uygulamalarında %40 maliyet avantajı sağlanmıştır.

B1 Yanmazlık Özellikli Sprey

İnşaat sektöründe çatı, cephe, ters tavan ve zeminlerde ısı, su ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılan sprey poliüretan sistemlerin üstün yanma direnci özelliğine sahip olması beklenmektedir. Bu ihtiyaca göre özel olarak geliştirilen yeni nesil sprey PU sistem ile B1 yanmazlık sınıfına sahip, alev kaynağı uzaklaştırıldığında alevin kendiliğinden söndüğü köpükler ile izolasyon sektöründeki önemli bir açığın giderilmesi sağlanmıştır.

Hafıza Özellikli PU İç Taban

Ayakta oluşan baskıyı tüm yüzeye yayarak, yorgunluk hissini minimize eden ve adım atarken konfor ve rahatlık sağlayan hafıza özellikli iç taban uygulamaları için 0,08 g/cm3 serbest yoğunlukta ve hızlı kalıp açma süresine sahip PU sistemler geliştirilmiş ve sektöre kazandırılmıştır.

Balistik Poliürea

Balistik koruma amacıyla çeşitli yüzeylere uygulanan (Metal sac, ahşap, askeri araçlar vb.) poliüre sistemler, özellikle askeri alanlarda güvenliği artırma amaçlı kullanım için geliştirilmiştir. Üstün enerji emici özelliği sayesinde uygulandığı yüzeyde hasar oluşumunu engelleyen sistemler, yakın mesafeden atılan 9mm ve 45 caliber’lik mermilere karşı geçirmezlik özelliği göstermektedir (3cm kalınlık).

B1 Yanmazlık Özellikli Panel

Türkiye’de B1 sınıfına sahip ilk discontinuous panel sistem ile soğuk hava panellerinde aranan yanmazlık özelliği sektöre kazandırılmıştır.